O nas

Sielska Chyża w Rzepedzi

Trzy domy na pograniczu Beskidu Niskiego i Bieszczadów, z dala od cywilizacji...

W Sielskiej Chyży

O nas
Sielska Chyża to trzy przytulne domy w historycznej części miejscowości Rzepedź, u wrót Bieszczadów. Ale domy to nie wszystko, Sielska Chyża to przede wszystkim klimat miejsca. Miejsca, których w Polsce jest coraz mniej i którym chcieliśmy się z Wami podzielić. Bez ludzi, tłoku, zabiegania czy wakacyjnej tandety.
Obiekt zajmuje obszar kilkudziesięciu hektarów, a z uwagi na swoje położenie, na końcu ślepej ulicy, graniczy już tylko z obszarem chronionym Natura 2000. Dzięki temu możemy relaksować się w otoczeniu natury, z dala od cywilizacji. Można też śmiało pozwolić dzieciom biegać po łące, udać się na piknik wśród traw czy szukać zaginionych kapliczek w okolicy.
Relaks z książką w hamaku, spacer nad pobliski strumień, do lasu, ambony, a także podziwianie zachodu słońca ze wzgórza prowadzącego na szczyt widokowy Rzepedka. Po drodze wycieczka do naszego magicznego lasu bukowego lub do zagajnika tuż nad domkiem Tarnica, w którym swoją pasiekę prowadzi nasz sąsiad, Pan Andrzej Szary. Wieczorem ognisko pod niebem z milionem gwiazd i wizyta w saunie opalanej drewnem z nieziemskim widokiem. Do tego doskonała baza wypadowa na wszelkie szlaki bieszczadzkie.

To właśnie Sielska Chyża…

KĄCIK RELAKSACYJNY SPA

Dla wszystkich Gości Sielskiej Chyży udostępniamy kącik SPA z zewnętrzną sauną fińską opalaną drewnem, całorocznym jacuzzi pod gołym niebem oraz słonecznym tarasem z leżakami.

 

Z myślą o Państwa wygodzie na polanie za domem Filek tego lata utworzyliśmy kącik relaksacyjny. Jacuzzi oraz sauna przeznaczone są do całorocznego użytkowania – zimą pomogą hartować ciało, a latem staną się miejscem, w którym będzie odpoczywać cała rodzina i znajomi. Niezapomnianych wrażeń dostarczy z pewnością okno panoramiczne w saunie, dzięki któremu podczas seansu saunowania, jak i kąpieli w jacuzzi można podziwiać wspaniałe widoki na bieszczadzkie szczyty. Oprócz tego taras wyposażony jest w leżaki, w których można opalać się i relaksować z dobrą książką.

Z kącika można korzystać samodzielnie, po uprzedniej rezerwacji i zapoznaniu się z regulaminem. Jakiekolwiek nieprawidłowości i problemy należy bezzwłocznie zgłaszać Obsłudze.

...SLOW LIFE

Rzepedź to jedno z tych miejsc na ziemi, które nieustannie zachwycają swoim naturalnym pięknem. Bieszczady bogate różnorodnością, jakie niosą ze sobą kolejne pory roku budzą podziw zarówno w skąpane słońcem lata, jak i w iskrzące się mrozami zimy.

Krystalicznie czyste powietrze, głęboka cisza przetykana odgłosami przyrody, poczucie radosnej wolności, zachwyt nad istnieniem, zdrowy dystans do samego siebie i do całego świata – to wszystko tworzy bieszczadzką symfonię życia, której nie sposób nie dostrzec i którą nie sposób się nie zachwycić.

Na wyciągnięcie ręki mamy wszystko to, co gubimy w pośpiechu codzienności, co tracimy z oczu i z serca poganiani czasem sterowanym cywilizacyjnymi i zawodowymi koniecznościami.

To właśnie tutaj, w Rzepedzi, możemy się na moment zatrzymać, odpocząć, oczyścić umysł, a nawet ciało, nabrać odporności na problemy i uzależnienia, które niepotrzebnie utrudniają nam codzienne funkcjonowanie i odbierają naturalną radość życia. To także doskonałe miejsce do pracy twórczej m.in. dla naukowców, specjalistów z branży IT, malarzy, literatów.

HISTORIA MIEJSCA

Rzepedź to wieś szczycąca się kilkusetletnią historią, w której nie brakuje zarówno szczęśliwych jak i tragicznych lat. Pierwotnie nosiła nazwę Repit (Gmina Komańcza). Przez ponad 500 lat ludzie żyli w niej szczęśliwie korzystając z żyznej ziemi i czystej wody. Na zielonych zboczach masywu Rożynkani wypasali swoje wołki. Blisko tysięczna społeczność miała tutaj dobre warunki bytowania.

Wszystko zmieniło się w połowie XX wieku, gdy wojenne i polityczne uwarunkowania zmiotły tę sielską wieś z mapy.

Ludzi wysiedlono, opuszczone gospodarstwa obróciły się w perzynę . Na szczęście Rzepedź całkiem nie zniknęła. Odradzając się przez wiele długich lat istnieje nadal dzieląc się swoim pięknem i gościnnością. Więcej o niezwykłej historii tej zapomnianej miejscowości możecie przeczytać w artykule przewodnika górskiego, Martina Martingera.

Zapraszamy do Rzepedzi, jednego z najbardziej urokliwych zakątków Polski.

Atrakcje w okolicy

Miejsca, które warto zwiedzić podczas pobytu

Zamek i Galeria Zdzisława Beksińskiego w Sanoku

Skansen i miasteczko galicyjskie w Sanoku

Muzeum Andy Worhola w Medzilaborcach

Bieszczadzka Kolejka Leśna

Wycieczka piesza na szczyt Rzepedka

Wycieczka do Rezerwatu Kamień nad Rzepedzią

Wampiryczne pochówki w Jaworniku

Sine wiry

Polańczyk i Solina – rejs statkiem po jeziorze

Wycieczka nad Jeziorka Duszatyńskie

Szlak cerkwii: Rzepedź, Komańcza, Szczawne, Turzańsk

Szczyt Korbania

Jeśli nie macie czasu na samodzielne organizowanie wycieczek to warto powierzyć to zadanie profesjonalistom! Skorzystajcie z jednodniowych wycieczek organizowanych przez Biuro Podróży Bieszczader. Biuro posiada w swojej ofercie łącznie 13 wycieczek i każda ma wyjątkowy program. Najbardziej polecamy:

1. BIESZCZADY W PIGUŁCE, czyli śladami filmu Wataha

2. TRAPERSKA PRZYGODA

3. WODAMI rzeki San!